Baumit

Idejas ar nākotni.

KAS IR MŪRJAVA?

Mūrjava ir celtniecības materiāls, kas sastāv no saistvielas (piemēram, kaļķis vai cements), pildvielas ar maksimālo graudu izmēru 2 mm un dažkārt arī piedevām. Pēc ūdens pievienošanas tās ķīmiskas reakcijas rezultātā sacietē. Ir pieejamas dažādas stiprības javas ar dažādām siltumizolācijas īpašībām, tādēļ to pielietojums ir individuāls.

.

KAS IR MŪRJAVA?

STANDARTA MŪRJAVAS

Mūsdienu mūrjavas sastāvs vairs nav salīdzināms ar tradicionālo, kuru iepriekš izmantoja būvlaukumos un jauca ar rokām. Tās lietojuma īpašības atšķiras no apmetuma javas īpašībām. Lielākā daļa no mūsdienās izmantotajām mūrjavām ir sausas rūpnieciski sagatavotas javas. Daudzie javas ražotāji ir ņēmuši vērā pieredzi un lietojuma nosacījumus, lai ievērojami uzlabotu to sastāvu, pielāgojot javas īpašības lietojuma mērķim.
Baumit MM 100 ir rūpnieciski sagatavota M10 klases mūrjava, kas atbilst augstākajām būvniecības prasībām. Iepakojuma veids: siloss/maiss 25 kg.
Baumit MM 50 ir rūpnieciski sagatavota M5 klases mūrjava normālām statikas prasībām. Iepakojuma veids: siloss/maiss 25 kg.

SILTUMIZOLĒJOŠA MŪRJAVA

Siltumizolējoša mūrjava ir arī bieži lietota ķieģeļu java. To galvenokārt izmanto sienu būvēšanai no siltumizolējošiem materiāliem. Tās lietošana ir nozīmīga arī nejaušu termisko/aukstuma tiltu novēršanai šuves vietās. Vienlaidu mūra sienās ir daudz savienojumu, un tur, kur, piemēram, ievērojami atšķiras mūrjavas un mūra materiāla siltumvadītspēja, rodas lielākā daļa būvniecības kļūdu.

Baumit ThermoMörtel 50 nodrošina, lai nerastos siltuma zudumi bloku savienojuma vietās. Tā ir rūpnieciski sagatavota M5 klases siltumizolējoša mūrjava. Siltumvadītspējas koeficients: λ = 0,18 W/mK. Iepakojums: maiss 40 l.

PLĀNKĀRTAS MŪRJAVAS

Plānkārtas bloku līme tiek izmantota ļoti precīza izmēra blokiem. Parasti mūrjava nav tik izturīga kā ķieģeļi vai bloki, tādēļ mūris ar plānkārtas javu ir ievērojami izturīgāks par tradicionālu mūri ar biezu mūrjavas kārtu. Salīdzinot ar biezās kārtas mūrjavu, būvobjektā vajag daudz mazāk javas. Attiecīgi iejaukšanas, transportēšanas un uzklāšanas izmaksas ir daudz zemākas.
Baumit PlanoFix W ir samaisīta balta pulverveida sausā java uz minerālu bāzes gāzbetona sienu būvēšanai. Plānas kārtas līmjava gludu gāzbetona bloku līmēšanai.
Baumit PlanoFix ir gāzbetona līme, viegli lietojama plānas kārtas java uz minerālu bāzes, kas pēc sacietēšanas ir noturīga pret salu un laika apstākļiem. Baumit PlanoFix izceļas ar izcilu adhēziju ar gāzbetonu. Uzliktos blokus var bez problēmām koriģēt. Nodrošina tehnisku javas pamatu plānajam apmetumam.