Baumit

Idejas ar nākotni.

Baumit Healthy Living

Veselīgas dzīves vides pamatā ir pareiza būvmateriālu izvēle. Svarīgākais ir panākt labvēlīgu telpas mikroklimatu – optimālu, stabilu gaisa mitrumu un telpas temperatūru. Baumit risinājums veselīgas dzīves vides nodrošināšanai — Healthy Living. Baumit piedāvā unikālu produktu klāstu Klima, kas jūsu dzīves telpu padarīs mājīgu, funkcionālu un pievilcīgu. Ir pierādīts, ka Baumit Klima produkti nodrošina telpas īpašības, kas būtiski uzlabo cilvēku labsajūtu.

Mikroklimata regulēšana

Mūsdienu cilvēks dienā uzņem līdz pat 13,5 kg telpas gaisa un 1,5 kg āra gaisa — šāds daudzums ir pietiekami liels, lai pievērstu uzmanību gaisa kvalitātei. Gaisa mitrums, tīrība un temperatūra būtiski ietekmē mūsu veselību un līdz ar to arī dzīves kvalitāti. Lai ietaupītu enerģiju, mūsu dzīves telpa tiek veidota arvien noslēgtāka un noblīvētāka. Tāpēc, lai telpas gaiss arī šādos apstākļos saglabātos “veselīgs” un mums nekaitētu, ir jāpievērš uzmanība izmantoto būvmateriālu kvalitātei un funkcionalitātei. Optimāls, stabils gaisa mitrums un telpas temperatūra būtiski uzlabo labsajūtu. Baumit Klima produkti regulē telpas mikroklimatu un ir netoksiski. Tie ātri absorbē lieko mitrumu un vajadzības gadījumā ātri to atkal izvada telpas gaisā.

Mikroklimata regulēšana
Viva Park

Viva Park

Jau vairāk kā 25 gadus Austrijas pilsētā Vopfingā Baumit speciālistu prātus nodarbina jautājums, kā radīt veselīgu dzīves telpu. Šajā laikā Baumit ir piedāvājuši būvniecības nozarei daudzus inovatīvus produktus. Intensīvi veicot pētījumus, kļuva skaidrs, ka šobrīd vēl ir ļoti maz zinātniski pierādītu faktu par būvmateriālu ietekmi uz veselību un labsajūtu. Tādēļ 2015. gadā tika uzsākts Eiropā unikāls izpētes projekts. Lai simulētu reālas dzīvošanas vides un varētu izpētīt būvmateriālu ietekmi uz cilvēka organismu, tika izveidots Eiropā lielākais šīs jomas zinātniskās pētniecības centrs, kurā šobrīd ir 12 māju paraugi. Mājas ir būvētas no dažādiem būvmateriāliem — masīvkoka, betona, ķieģeļiem, koka un vieglajām koka konstrukcijām. Viva Park ir ierīkots tieši aiz jaunā Baumit inovāciju centra Vopfingā, 50 km uz dienvidiem no Vīnes. Standarta mājas, kuru ārējie izmēri ir 4 x 5 metri, ir pārklātas ar dažādiem iekšējiem un ārējiem nobeiguma segumiem. Visas mājas ir pakļautas vienādiem ārējā klimata apstākļiem un tām ir vienāds siltuma caurlaidības koeficients. Pateicoties pētījuma rezultātiem, Baumit var apgalvot, ka veselīga dzīves vide ir tāda, kurā ir veselībai nekaitīgs mikroklimats, uzlabots telpas gaiss un kurā nav kaitīgo vielu. Visus šos faktorus var būtiski ietekmēt, izvēloties pareizos celtniecības materiālus.

Klima kaļķa apmetumi

Pārāk liels vai pārāk mazs gaisa mitrums, skābekļa trūkums, pārāk liela oglekļa dioksīda koncentrācija un citas kaitīgās vielas negatīvi ietekmē klimatu telpā. Klima kaļķa apmetumiem piemīt mitrumu regulējoša iedarbība. Klima kaļķa apmetumi spēj mazināt mitruma novirzes telpas gaisā, jo kā sūklis uzsūc telpas mitrumu un pakāpeniski to atkal izdala. Arī pārāk sauss gaiss telpās var radīt nepatīkamas izjūtas iedzīvotājiem – tas var veicināt elpceļu kairinājumu un palielināt gļotādas jutīgumu.Tā kā cilvēkiem nav maņu orgāna sausam gaisam, tad, pateicoties labām adsorbcijas īpašībām, kaļķa apmetums spēj izlīdzināt mitruma līmeni gaisā.

Mitruma tēma mums liek domāt arī par pelējumu ēkās. Klima kaļķa apmetumiem piemīt dabisks sārmainums (augstāka pH vērtība), tādēļ tie ir antiseptiski un fungicīdi. Līdz ar to uz kaļķa apmetuma virsmām pelējuma sēnītēm nav no kā baroties.

Klima kaļķa apmetumi

Klima produktu klāsts

Baumit KlimaMPI ir ūdens tvaika caurlaidīgais, vieglais kaļķa apmetums, kas regulē gaisa mitrumu iekštelpās, tostarp telpās ar paaugstinātu mitruma līmeni. Dabiskā mikroporainā struktūra ātri uzsūc un izvada ūdens tvaiku un tādējādi nodrošina izcilu mikroklimatu telpā. Baumit KlimaMPI ir izcili piemērots izstrādāšanai ar rokām un mašīnu.

Baumit KlimaFino (KlimaGlätte) ir dabiski balta, pulverveidīga kaļķa špaktele iekštelpām, kas veido augstvērtīgu, gludu virsmu uz kaļķa un cementa apmetuma pamatnēm, betona, porainā betona un ģipškartona plāksnēm. Optimāli piemērota izstrādei ar rokām un mašīnu.

Baumit KlimaFinish ir pastveida, dabiski balta kaļķa špakteļmasa iekštelpām, kas veido augstvērtīgu, gludu virsmu uz kaļķa un cementa apmetuma pamatnēm, betona, porainā betona un ģipškartona plāksnēm. Tā ir optimāli piemērota izstrādāšanai gan ar rokām, gan ar mašīnu.

Baumit KlimaDekor ir minerāls, ūdens tvaika caurlaidīgs, dabīgi balts pastveida dekoratīvais apmetums uz kaļķa bāzes. Bez emisijām, šķīdinātājiem un konservantiem. Gatavs lietošanai un piegādājams ietonēts jebkurā no Baumit Life krāsu toņiem, kuru pēdējais cipars ir 8-9. Biezpienveida faktūra, grauda izmērs: 1 mm.

Baumit KlimaColor ir ūdens tvaika caurlaidīga, vienkomponenta silikāta krāsa ar labu segtspēju. Turklāt tai nav izteiktas smakas, nav emisiju un tā nesatur šķīdinātājus un konservantus. Lietošanai gatava. To var uzklāt ar rullīti, otu vai ar bezgaisa smidzināšanas ierīci. Piegādājama ietonēta Baumit Life krāsu toņos, kuru pēdējais cipars ir 7-9.

Baumit KlimaPrimer ir gruntēšanas līdzeklis uzsūkšanās spējas izlīdzināšanai un saķeres veidošanai pirms Baumit KlimaDekor vai Baumit KlimaColor lietošanas. Bez izteiktas smakas, emisijām un šķīdinātājiem. Produkta sastāvs pozitīvi ietekmē mikroklimatu telpā.

Kāpēc ieguldīt veselīgā dzīves vidē?

9 iemesli, lai ieguldītu veselīgā dzīves vidē:

1 Veselīga dzīvojamā vide
2 Lieliska labsajūta
3 Izturīga un pievilcīga
4 Spēcīga un droša
5 Ātra un precīza
6 Lietošanai gatavi produkti
7 Individuāla un radoša
8 Moderna un dekoratīva
9 Labklājība un kvalitāte

Kāpēc ieguldīt veselīgā dzīves vidē?

Healthy Living brošūra

Uzziniet vairāk par Baumit piedāvāto risinājumu veselīgai dzīves telpai - Baumit Klima produktiem.

Lejuplādējiet brošūru šeit: